Dezbatere in colaborare cu Ordinul Francez al Maso-Kinetoterapeuților Reeducatori

Ești absolvent  al programului de studii în Kinetoterapie / Kinetoterapie și motricitate specială / Fiziokinetoterapie / Balneofiziokinetoterapie și recuperare sau student și vrei să afli care sunt condițiile de acces pe piața muncii în Franța?
 

 

Vino la dezbaterea organizată de Colegiul Fizioterapeuților din România împreună cu Ordinul Francez al Maso-Kinetoterapeuților Reeducatori – OFMKR, miercuri 6 iunie – 2018, începând cu ora 14.00, la Golden Tulip Victoria Bucharest, str. Calea Victoriei nr. 166, sect. 1.

 

Doamna Pascale MATHIEU, Președinte al OFMKR,va oferi răspunsuri la întrebări precum:

1. Care sunt condițiile de acces pe piața muncii din Franța pentru profesia de masso-kinesitherapeute?

2. Ce documente sunt necesare pentru obținerea autorizației de exercitare a profesiei în Franța și care sunt instituțiile implicate?

3. Care sunt dificultățile întâmpinate de solicitanții din România?

4. De se sunt obligați solicitanții români să facă măsuri compensatorii?

 

Este suficient să trimiți un mail la conferinta@cfizio.ro și ești înscris pe lista de paricipanți. NU SE PERCEPE TAXĂ

 

Vă așteptăm cu drag!

Bookmark the permalink.

Comments are closed